Çin’de Abd’den Daha Fazla İngilizce Konuşan Olduğunu Biliyor muydunuz?

Bu bir gerçek!

Araştırmacılar, Çin’de ABD’den daha fazla İngilizce konuşan olduğunu tespit ettiler.

Çin’in ekonomisi, dünyayı ve İngilizceyi uluslararası dil olarak kucaklıyor ve çekiyor; tüm ihracatçıların, ithalatçıların ve uluslararası işletmelerin ve Çin’le ticaret yapan veya ticaret yapan kuruluşların, Çince, Mandarin dili veya Kanton dillerini bilmeyen Çinli olmayan meslektaşlarıyla ticaret yapabilmek için İngilizce konuşmaları gerekiyor.

British Council tarafından yapılan bir araştırmada geleceğin dilleri belirlendi. Listede birinci sırada İspanyolca, ikinci sırada Arapça var. Bu dilleri, Fransızca takip ediyor. Çince dördüncü sırada yer alırken, Almanca beşinci sırada. İlk 10 içindeki diğer dille Portekizce, İtalyanca, Rusça ve Japonca. Türkçe, geleceğin 10 dili arasında dokuzuncu sırada gösteriliyor. 

İspanyolca, 400 milyon kişinin anadili

İngilizce dışında geleceğin 10 dili arasında ilk sırada bulunan İspanyolca dünyada 400 milyon kişi tarafından anadil olarak kullanılıyor. 21 ülkede resmi dil olan İspanyolcanın en çok konuşulduğu ülkeler Meksika ile ABD. Ancak yükselen ekonomiler arasında gösterilen Arjantin, Şili, Kolombiya ve Meksika’da bu dilin kullanılması Latin Amerika’yı hedef olarak seçen iş çevreleri için İspanyolcanın önemini artırıyor. 

Troy tercüme bürosu olarak İspanyolca ve Çince tercümelerde en kaliteli hizmeti veriyoruz. Yeminli İspanyolca ve Yeminli Çince tercümanlarımız ile noter onaylı tercümelerinizi en hızlı şekilde yapıyoruz.

Rusya ekonomisine paralel Rusça önem kazanıyor 

BRICS ekonomileri arasında yer alan Rusya’nın resmi dili Rusça, 140-150 milyon kişinin anadilidir. Rusça, Rusya’nın ekonomik gücüne paralel olarak giderek önem kazanmaktadır. Rusya’nın 2030’da Almanya’yı geçerek dünyanın altıncı büyük ekonomisi haline geleceği hesaplanıyor. Önemli iş fırsatları barındıracak olan Rusya’nın dili bu nedenle önemli diller arasında gösteriliyor. BRICS’in bir diğer üyesi Brezilya’nın resmi dili Portekizce de önemli diller arasında bulunurken, Doğu Asya’da kullanılan Japonca da tavsiye edilen dillerden.