opciones binarias renta 4 bonos opciones binarias registro transacciones opciones binarias estrategias de iq option iq option india office contrato alquiler plaza de garaje con opcion de compra

Yazar:

Sizlere diller ile ilgili bazı kısa bilgiler vermek istedik

Sizlere diller ile ilgili bazı kısa bilgiler vermek istedik.

Arapça

Arapça sağdan sola okuma dilidir. Arapça tek bir dil olarak görülse de, önemli farklıklar olabilir. Konuşulan lehçeler arasında çok fazla farklılık mevcut olduğundan Arapça tercüme yapılırken tercüme hangi ülkede kullanılacaksa anadili o ülkenin dili olan tercüman tercih edilmelidir. Arapça konuşulan farklı ülkelere uygun lehçelerin kullanılması şarttır.
Arap alfabesi tarihte ve günümüzde sadece Arapların kullandığı bir alfabe olmamış, özellikle İslam’ın başka ırklar tarafından da kabul edilmesiyle Türkler, İranlılar, Pakistanlılar vb. Asya’daki diğer gayr-i Arap unsurlar tarafından da kullanılmıştır. Günümüzde de Arap ülkeleri dışında İran, Pakistan, Afganistan gibi ülkelerde kullanılmaya devam etmektedir.

Çince

Çin dilleri, hem iş hem de turizm için dünya çapında en yüksek büyümeyi kaydetmiştir. İki adet Çince yazı tipi mevcuttur: Basitleştirilmiş ve Geleneksel. Basitleştirilmiş Çince (Geleneksel Çince karakterler kullanılarak “basitleştirilmiş” bir karakter kümesi şeklinde) Anakara Çin, Singapur ve yaygın olarak Güneydoğu Asya’da kullanılır. Geleneksel Çince, Hong Kong, Tayvan, Avustralya ve İngilizce konuşulan dünyanın başka yerlerinde kullanılır. Çin pazarı hiçbir şekilde homojen değildir: Pazarlama / Satış projeleri ve sunumu, yazılı ve sözlü dilin farklı kullanım biçimlerine uyum sağlamak için önemli ölçüde uyarlama gerektirir. Ayrıca birkaç farklı şekli de vardır. Çince: Kantonca özellikle Hong Kong ve Kanton ve Anakara Çin diğer illerde konuşulan lehçedir. Mandarin genellikle Pekin’de konuşulan Çince’nin ana lehçesine atıfta bulunur. Tayvanca başka bir konuşulan lehçedir. Lehçe seçimi nihayetinde hedeflediğiniz Çince konuşan bölgeye bağlıdır.

Hırvatca

Ağırlıklı olarak Avusturya’da bir topluluk dilidir. Hırvatça (hrvatski), Slav dillerinin güney grubundan, Hırvatların konuştuğu dildirSırpçaKaradağca ve Boşnakça‘nın da dahil olduğu Sırp-Hırvat dili‘nin standart bir formu (yazı dili) olarak kabul edilmektedir. Bugün Hırvatistan Cumhuriyeti‘nin ve Avrupa Birliği ‘nin resmî dili olması dışında Bosna-Hersek‘in fiiliyatta üç etnik yapılı bölümlenmesi sebebiyle burada da resmiyete sahiptir.  Bugün, eski Yugoslavya’nın konuşulan başlıca diller Sırpça, Boşnakça, Hırvatça ve Makedonca’dır.

Fransızca

Fransızca popüler bir ticari dildir. Fransızca çoğunlukla Fransa, Belçika, İsviçre, Kanada, Mauritius ve Yeni Kaledonya’da konuşulur. Yazılı Fransızca’nın standart bir formu olmasına rağmen, bazı bölgesel farklılıklar meydana gelir. Fransızca, IMF, WTO, WHO, Birleşmiş Milletler, NATO vb. gibi birçok uluslararası kuruluş için resmi bir dildir.

Almanca

Almanca, ağırlıklı olarak Almanya, Avusturya ve İsviçre’de konuşulan yüksek talep gören ticari ve teknik bir dildir. Uzun çok heceli kelimeler Almanca’nın karakteristiğidir, bu da kelimelerin doğru hecelenmesinin önemli olduğu anlamına gelir. 38 ülkede yaklaşık 120 milyon kişinin konuşmaktadır.

Yunanca

Avustralya ve Yeni Zelanda’da Yunanca’nın konuşulduğu önemli etnik topluluklar vardır.

İtalyanca

İtalyanca, AB’de ticari bir dil olarak sürekli olarak popülerlik kazanmaktadır.

Japonca

İş ve turizm için en önemli dillerden biridir.

Korece

Korece, ABD, Avrupa ve Avustralya’dan ihracatçılara büyük bir hedef pazar sunmaktadır.

Lehçe

Ağırlıklı olarak Polonya, ABD ve son zamanlarda İrlanda ve İngiltere’de bir topluluk dilidir.

Portekizce

Portekizce ikiyüz milyon üzerinde insan tarafından anadil olarak konuşulmaktadır. Dünya üzerinde en yaygın altıncı dildir, Latin Amerika’da ise 186 milyon (nüfusun %51 i) konuşan kişi sayısı ile en yaygın dildir. Hint-Avrupa dil ailesinin Romans alt koluna bağlıdır. İspanyolca, İtalyanca ve Fransızca dilleriyle oldukça benzerlik taşır. Dünya üzerinde yayılımı 15. ve 16. yüzyılda Portekiz’in sömürgeleştirme sürecinde hız kazanmıştır.

İspanyolca

Dünyada İspanyolca’yı ana dili olarak konuşan 400 milyon, ve toplam olarak bilen 500 milyon insanın olduğu tahmin edilmektedir. İspanyolca dünyada en çok ülkede resmi dil olarak kabul edilen dildir. Resmi dil olarak İspanyolcayı kullanan ülkeler: İspanya, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Şili, Ekvador, Filipinler, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Papua Yeni Gine, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Uruguay ve Venezuela’dır. İspanyolca Amerika Birleşik Devletleri’nin anayasası bir resmi dil tanımlamamakla birlikte, ülkenin genelinde konuşulan İngilizceden sonra İspanyolca en çok konuşulan ikinci dildir. Ülke içinde anadili İspanyolca olan 42 milyon vatandaşı vardır. Ülkenin özellikle güney bölgelerinde sadece İspanyolca ile yaşanabilir..

SON EKLENEN YAZILAR