Medikal (Tıbbi) Çeviri

Medikal (tıbbi) çeviri; sağlık alanında gereken tercüme hizmetidir. Tıbbi dokümanların tümü ve ecza sektöründe bulunan prospektüsler de olmak üzere tıpta bulunan tüm bilimsel makaleler, medikal tercüme kapsamındadır. Doktor raporları, reçeteler, medikal araçların patent çevirileri ve kullanım klavuzları, tanıtım broşürleri, teşhis ve tedaviyi açıklayan belgeler, klinik raporlar, üniversite ve sağlık yayınlarında yer alan tıbbi makaleler ve araştırma raporları, sağlık sektörüne ait tanıtım amaçlı metinler medikal (tıbbi) çevirinin alanlarıdır.

Diğer çeviri türleriyle karşılaştırıldığında bu çeviri oldukça önem verilmesi gereken bir alandır ve konuya hakim olan uzmanlar tarafından çevirilerin yapılması gerekmektedir. Troy Tercüme'de medikal çeviriler sadece Tıp Fakültesi mezunu, çok iyi derecede yabancı dil bilen doktorlara yaptırılmaktadır. Binlerce sayfa tıbbi makale, tıbbi cihaz kataloğu, CE sertifikası, Uygunluk Beyanı çevirdik. CE Sertifikaları tarafımızdan tercüme edilip, onaylanıp, noterden onayları yaptırıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı'ndan gerekli izinler alınmak üzere danışman firmamıza yönlendirilmektedir. Tıp alanında birçok yerli ve uluslararası firmayla çalışmaya devam etmekteyiz.

Medikal (tıbbi) çeviri hizmeti almak istiyorsanız iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir, ofisimizi ziyaret edebilir veya online olarak teklif alabilirsiniz.