Yeminli Tercüme Bürosu

Troy Tercüme, yeminli tercüme bürosu olarak 12 yıldır hizmet vermektedir. Yeminli tercüme bürosu olarak bünyemizde çalışan yeminli tercümanlar ile hizmet vermekteyiz. Yeminli tercüman; çalıştığımız noterden yemin belgesi çıkartan tercümanlara verdiğimiz isimdir. Bu tercümanların bildikleri dilleri resmi evraklarla kanıtlamaları gerekmektedir. Bu tercümanlar yemin zaptını onayladıktan sonra uzman oldukları dilde hem sözlü hem de yazılı olarak çeviri yapabileceklerinin sorumluluğunu almış olurlar.

Yeminli tercümelerin diğer tercümelerden farklılıkları bulunmaktadır. Yeminli olmayan bir tercümede, tercüme yapıldıktan sonra meydana gelebilecek problemler hem tercümanı hem de tercümanın bağlı olduğu tercüme bürosunu hiçbir şekilde etkilemez. Tercümeler küçük hatalar içerse de bazı noktalarda bu küçük hatalar büyük sorunlara neden olabilir. Özellikle resmi işlemler için kullanılacak belge çevirileri yaparken meydana gelecek hataların dönüşü yoktur. Ancak bu hatalar sonucunda yaşanan problemlerden tercüman veya tercüme bürosu sorumlu tutulamaz. Eğer bu tür hatalar yaşandığında tercüman ve tercüme bürosunun bütün hatayı ve tercümenin yanlış yapıldığına dair sorumluluğu kabullenmesini istiyorsanız yeminli tercüme bürosundan yeminli tercüme hizmeti almalısınız.

Bunun yanı sıra yeminli tercüme büroları yaptıkları tercümenin altına kaşe ve imza atma yetkisine sahiptirler. Bu da resmi kurum ve kuruluşlarda geçerlilik sağlayacaktır. Ayrıca belgeleriniz noter tasdiki gerektiriyorsa yeminli olmayan tercümelere noter tasdiki yapılmayacaktır. Bu nedenle yeminli tercüme yaptırmak zorundasınız. Ancak her belge yeminli tercüme gerektirmez. Gerektiren belgeler;

  • Mahkeme Belgeleri (Karar, Kesinleşme Şerhi vb.)
  • Resmi Belgeler (Nüfus Cüzdanı, Pasaport, Evlilik Cüzdanı vb.)
  • Eğitim Belgeleri (Diploma, Erasmus Evrakları, Transkript vb.)
  • Ticari Belgeler (Sözleşmeler, Vergi Levhaları, Şirket Dokümanları vb.)
  • Gümrük Belgeleri

Yeminli belgeler genellikle devlet kurum ve kuruluşları, üniversiteler, noterler, bankalar ve konsolosluklar tarafından talep edilir. Başta İngilizce, Almanca, Fransızca olmak üzere pek çok farklı dilde yeminli tercüme hizmeti vermekteyiz. Siz de 12 yıllık deneyimimize güvenerek tercüme hizmeti almak isterseniz Ankara, İstanbul ve Sakarya şubelerimizi ziyaret edebilir, mail veya kargo yoluyla belgelerinizi tarafımıza iletebilirsiniz. Hızlı, güvenilir ve zamanında hizmet almak için iletişim bilgilerimizden bizimle irtibata geçiniz.