Deşifre

Deşifre, Türkçe dilinde yapılan dijital kayıtların yine Türkçe olarak kağıda dökülmesidir. Bunun yanında yabancı dildeki dijital kayıtların yine aynı dilde yazıya geçirilmesini de sağlar. Kağıda aktarma işlemi tamamlandıktan sonra istenirse istenen farklı bir dile tercüme edilebilir. Özellikle toplantı, konferans, seminer vb. kayıtların yazılı metin haline gelmesi hem iş hayatında hem de günlük hayatta pek çok kolaylık sağlar.

Deşifre; farklı bir dilde konuşma yapan kişinin, konuşma aksanı ve hızı gibi faktörlerin devreye girmesiyle dinleme sırasında net bir biçimde algılanamayan konunun, yazılı bir metin haline getirilerek netlik kazanmasını sağlayan bir hizmettir. Bu işlemde hem görsel hem de işitsel bir kayıttan yazıya aktarılan metinlerin altyazı hazırlama noktasında da faydası olacaktır. Bu hizmet sayesinde;

  1. Toplantıda notlarınızı çalışanlar ve yöneticilerle yazılı olarak paylaşabilir, imzaya hazır bir metin haline getirebilirsiniz.
  2. Seminer notlarınızı istediğiniz zaman kontrol edebilir, gereken düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Konferans notlarınızı ileride daha kolay bir şekilde ulaşabilmek adına arşiv haline getirebilirsiniz.
  4. Ses kaydında bulunan bir bilgiye gereksinim duyduğunuz noktada ses kaydını baştan sona dinlemek zorunda kalmazsınız.

Troy Tercüme olarak verdiğimiz deşifre hizmeti ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×